Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

DumOrisku.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@dumorisku.cz

NOVINKY

arr3Ovoce sušené mrazemNově jsme do naší nabídky zařadili ovoce sušené mrazem známé také jako lyofilizované ovoce, které se...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 361 Kč
skladem

13. 11. 2017 | Ořechy a zdraví

Vlašské ořechy a zdraví

Každý z nás se již jistě setkal s různými druhy ořechů, u nás bývá nejdostupnější vlašský ořech. Mnozí z nás je rádi konzumujeme pro jejich výtečnou chuť a možná ani netušíme, jaké v sobě skrývají bohatství. To spočívá v množství zdravých látek, které obsahují.

Jádra vlašských ořechůVlašské ořechy a zdraví spolu jdou ruku v ruce. Říká se, že ovoce a zelenina působí léčivě na ty orgány v lidském těle, kterým se nejvíce podobají. U ořechu je jejich podoba s mozkem nezpochybnitelná. Právě proto se doporučují dětem, studentům a duševně náročně pracujícím, protože pomáhají soustředit se a bystří mozek. Obsahují velké množství tuků, proteiny, sacharidy, vitamíny, stopové prvky, jsou i velkou zásobárnou různých kyselin. Pomáhají při psychických zdravotních problémech, při depresích, stresu, úzkostných stavech a podrážděnosti. Mají blahodárné účinky na kardiovaskulární systém. Pro svůj nízký obsah cukru jsou vhodné také pro diabetiky, v oblibě jsou rovněž i u vegetariánů. Mají pozitivní účinky i při únavě.

Vlašské ořechy a zdravíVlašské ořechy jsou zdravou skvělou svačinkou. Můžeme je chroupat jen tak samotné nebo si je můžeme smíchat s rozinkami a tak si vytvořit směs, kterou máme vždy připravenou, když pocítíme chuť na sladké a navíc ještě děláme něco pro své zdraví. Také je přidáváme do buchet, musli, různých kaší a pudinků. Pomáhají nám snižovat cholesterol, působí příznivě na mozek a srdce, jsou vynikající při stresu, únavě a depresích, pomáhají udržovat přirozenou funkci ledvin, střev a trávicího ústrojí.

Vlašské ořechy loupanéNejvíce žádané jsou v předvánočním období. Vzpomínám si, když jsme jako malé děti, toužebně očekávaly, kdy maminka dá pokyn a konečně začneme péct vánoční cukroví. Potom jsme společně namlely jádra vlašských ořechů, odvážily je společně s ostatními surovinami a daly se do pečení rohlíčků, koleček či ořechových řezů. Ořechy jsme vždycky ujídaly, vždyť to byla přece taková dobrota a to jsme netušily, že v sobě obsahuje takové množství prospěšných prvků. Konzumací vlašských ořechů uděláme mnoho pro naše zdraví.

Vlašské ořechy loupané